LAMBETH & SOUTHWARK PRIMARY SCHOOLS FOOTBALL (L&SPSF)
L&SPSF home page
 
 
NEWS - last updated Tuesaday 17 October 2017
Latest information on L&SPSF activities
 
 
2017/18 Divisions, Fixtures and Results
Composition of 2017/18 divisions with fixtures and results
 
 
2017/18 9v9 LEAGUE TABLES
LEAGUE TABLES
 
 
GIRLS FOOTBALL
GIRLS FOOTBALL - tables, results & fixtures
 
 
Season 2017/18 COMPETITION RULES
Rules governing the running of the league and its divisions
 
 
SCHOOL CONTACTS
Contact details of all participating schools.
 
 
MAGAZINE CUP
The Magazine Cup is a 9 a side knock out cup run by L&SPSF on behalf of the South London Schools F.A.
 
 
FAIR PLAY AWARDS and CRITERIA
Trophies to be awarded to schools for the sporting conduct of players, spectators and coaches.
 
 
FAIR PLAY TABLES FOR 2016/17
2016/17 Fair Play tables by division
 
 
11 & 9 A SIDE HONOURS
Trophy winners, 1997/98 to date
 
 
7 a side winners
Winners and runners up of the 7 a side competitions from 1997 to present
 
 
2013/14 Divisions, Fixtures & Results
Composition of divisions, fixtures and weekly results
 
 
2012/13 DIVISIONS, FIXTURES and RESULTS
Fixtures and Results
 
 
2011/12 League Tables
Final league tables 2011/12
 
 
XIV ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
Small sided competition held on 13 June 2010
 
 
XI ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT - June 2007
A review of the 11th 7 a side tournament held on 10 June 2007 at the South Bank University Sports Ground.
 
 
X ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
Record of the 10th event on 11 June 2006
 
 
Rosendale Playing Fields Redevelopment
Information regarding the planned works to LPSFL's main venue.
 
 
South London Schools FA - District under 11 team
the South London Schools FA representative team, playing record and information
 
 
Complaints or Comments
Form for making comments or complaints
 
 
2005/2006 RESULTS
All league and cup results from the 2005/06 season
 
 
2005/06 FINAL LEAGUE TABLES
2005/06 Final League Tables
 
 
IX ANNUAL 7 A SIDE TOURNAMENT
All day schools football tournament held every year at South Bank University
 
 
CONSTITUTION
The constitution of the league with codes of guidance for players, coaches/managers and spectators
 
 
History of the League
Previous seasons reviewed since 1997/98
 
 

2017/18 Divisions, Fixtures and Results


RESULTS

Saturday 30 September
A Division
Clapham Manor 1 v 2 Corpus Christi
St Mary's 4 v 0 Loughborough
Sunnyhill A 2 v 0 Rosendale A
B Division
Immanuel 0 v 4 Allen Edwards
C Division
Camelot 1 v 4 Goose Green
Vauxhall Wyvil 6 v 0 Woodmansterne
D Division
Heathbrook 4 v 0 Rosendale B

Herbert Morrison 0 v 9 Julians

Saturday 7 October
A Division
Francesca Cabrini 3 v 0 Loughborough
B Division
Hill Mead 3 v 1 St John & St Clement
C Division
Kings Avenue 1 v 2 Richard Atkins
St Andrew's 0 v 2 Goose Green
Streatham Wells 1 v 2 Telferscot
Sudbourne 0 v 10 Henry Cavendish
D Division
Crawford 1 v 2 Fenstanton
Julian's 1 v 0 Sunnyhill B



Saturday 14 October

A Division
Corpus Christi 2 v 2 St Marys
Rosendale A 3 v 1 Clapham Manor
B Division
Hitherfield 3 v 2 Immanuel 
St Bernadette 1 v 2 Allen Edwards
C Division
Sudbourne 0 v 11 Vauxhall Wyvil
Woodmansterne 5 v 1 Holy Trinity

D Division
St Josephs 2 v 0 Heathbrook
St Leonards 1 v 6 Lyndhurst

Sunnyhill B 0 v 7 Fenstanton

FIXTURES

Saturday 21 October
Rosendale Playing Fields

09.30 Streatham Wells v Richard Atkins
09.30 Kings Avenue v Camelot
10.30 
Holy Trinity v Telferscot
10.30 Herbert Morrison v Lyndhurst
11.30 
Vauxhall Wyvil v Henry Cavendish
11.30
Clapham Manor v Loughborough
Dulwich Sports Ground
09.30 St Johns & St Clements v St Bernadette
10.30 Rosendale B v Sunnyhill B
11.30 Hill Mead v Hitherfield

Saturday 4 November
Rosendale Playing Fields
09.30 St Joseph's v St Leonard's
09.30 Crown lane v Julians
10.30 Camelot v Sudbourne
10.30 Hitherfield v Allen Edwards
11.30 Immanuel v Hill Mead
11.30 Woodmansterne v St Andrews
Dulwich Sports Ground
09.30
Francesca Cabrini v Rosendale A
10.30 Clapham Manor v Loughborough
11.30 Crawford v Heathbrook
Girls League
09.30
Sudbourne v Immanuel
11.00 St Marys v Corpus Christi

Saturday 11 November
Rosendale Playing Fields
09.30 Camelot v Woodmansterne
09.30
Francesca Cabrini v St Mary's
10.30
Goose Green v Vauxhall Wyvil
10.30
Crawford v Herbert Morrison
11.30
Lyndhurst v St Joseph's
11.30
Oliver Goldsmith v St John's & St Clement's
Dulwich Sports Ground
Girls League
11.15
Camelot v Francesca Cabrini



Text-only version of this page  |  Edit this page  |  Manage website  |  Website design: 2-minute-website.com